TR / EN
HDI International AG
HDI International AG

Sigortacılıkta Yeni Bir Dönem

Talanx, 39,5 milyar EUR (2019) prim üretimi ve dünya çapında yaklaşık 23.000 çalışanı olan büyük bir Avrupa sigorta grubudur.

Merkezi Almanya'nın Hannover şehrinde bulunan grup, 150'den fazla ülkede faaliyet göstermektedir.

Talanx, kurumsal sigorta odaklı çok markalı bir şirkettir. Almanya ve yurtdışındaki endüstriyel sigorta ve perakende faaliyetleri, 120 yıla dayanan zengin bir geleneğe sahip HDI markası altında yürütülmektedir. Diğer Grup markaları arasında dünyanın önde gelen reasürans şirketlerinden Hannover Re; bankasürans uzmanı Targo, PB, Neue Leben; ve Polonya’lı Warta gelmektedir.

Almanya'nın en büyük varlık yönetimi şirketlerinden biri olan Ampega, Talanx Grubunun varlıklarını yönetmekte ve aynı zamanda grup dışı kurumsal yatırımcılar için deneyimli bir varlık yönetimi çözümleri sağlayıcısıdır.

Derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's, Talanx Sigorta Grubuna A + / istikrarlı ("güçlü") ve Hannover Re Grubuna AA / istikrarlı ("çok güçlü") finansal güç derecelerini vermiştir. Talanx AG, SDAX üyesi olduğu Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası'nda ve Hannover ve Varşova borsalarında (ISIN: DE000TLX1005, Alman Menkul Kıymetler Kodu: TLX100, Polonya Menkul Kıymetler Kodu: TNX) işlem görmektedir.