TR / EN
Basında HDI

HDI Sigorta / Mayıs 2024

TAYK HDI Sigorta Kupası’nın sahipleri belli oldu

11-12 Mayıs tarihleri arasında Kalamış’ta gerçekleşen ve kıyasıya mücadeleye sahne olan TAYK HDI Sigorta Kupası’nda 5 farklı kategoride kazanan takımlar belli oldu. Sağlıklı ve sürdürülebilir yaşam mottosuyla gerçekleşen yarışları kendi kategorilerinde Orient Express 6, Borusan Racing Evolution, Garanti BBVA Cheese V, Sebago Alize G 28 ve Yılkar Sailing Team Alchera takımları kazandı.

Türk sporu ve sporcusuna yaptığı yatırımlar ile adından sık sık söz ettiren HDI Sigorta’nın 3 yıldır ana sponsorluğunu üstlendiği TAYK HDI Sigorta Kupası 11-12 Mayıs tarihleri arasında Kalamış’ta gerçekleşti. Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü organizatörlüğünde gerçekleşen yarış öncesi dümenci toplantısına HDI Sigorta Genel Müdürü Firuzan İşcan katılım göstererek tüm takımlara başarılar diledi. Yelkencilerin, değişen deniz ve hava koşullarıyla mücadele ettiği yarış IRC sınıfı tek gövdeli yelkenli tekneler için açık olurken, yat yarışına alt bölümlerde; IRC O, IRC 1, IRC 2, IRC 3 ve IRC 4 divizyonlardan oluşan 45 tekne katılım gösterdi. Beş farklı kategoride gerçekleştirilen yarışları kendi kategorilerinde Orient Express 6, Borusan Racing Evolution, Garanti BBVA Cheese V, Sebago Alize G 28 ve Yılkar Sailing Team Alchera takımları kazandı. Birinci olmaya hak kazanan takımlara “TAYK HDI Sigorta Kupası” ve özel ödüller takdim edildi.

Sürdürülebilirlik için daime yan yana

HDI Sigorta ana sponsorluğunda 3 yıldır sağlıklı ve sürdürülebilir yaşam ana mottosu çerçevesinde gerçekleştirilen TAYK HDI Sigorta Kupası’nda her yıl çeşitlik ve yeniliklere odaklanılıyor. Bu yıl gerçekleşen yarışta uzaktan kumandalı robotik şamandıra kullanarak denizlerde atık oluşumunun önüne geçilmesi ve plastik kullanımının azaltılması hedeflendi. Düzenlenen yarışlarla ilgili değerlendirmelerde bulunan HDI Sigorta Genel Müdürü Firuzan İşcan, “HDI Sigorta ailesi olarak sporun her alanına verdiğimiz desteği sürdürüyoruz. Özellikle sürdürülebilirlik odağında yenilikler gerçekleştiren ve sağlıklı yaşama odaklanan spor dallarına ayrı bir önem veriyoruz. Dünyada iklim krizi her geçen gün etkisini daha fazla gösterirken, üç yıldır ana sponsorluğunu üstlendiğimiz TAYK HDI Sigorta Kupası’nın odağına sürdürülebilirliği almış olmak bizim için oldukça kıymetli. Kupanın özellikle bu yıl denizlerde atık oluşumunun önüne geçme ve plastik kullanımını azaltma hedefiyle gerçekleşmesinin ayrı bir anlamlı olduğunu düşünüyoruz. Kıyasıya mücadeleyle geçen yarışlarda kendi kategorilerinde birinci olan takımları da tebrik ediyoruz” dedi..