TR / EN
Basında HDI

HDI Sigorta / Haziran 2024

Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri’nde HDI Sigorta Özel Ödülü Takdim Edildi!

Türk sinema, sahne ve televizyon tarihinin en kıymetli oyuncularından Sadri Alışık adına 1996 yılından bu yana düzenlenen Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri gerçekleşen görkemli törenle sahiplerini buldu. 25. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri’nin sponsorluğunu üstlenen, sanata ve sanatçıya verdiği değeri ter fırsatta ortaya koyan HDI Sigorta’nın takdim ettiği HDI Sigorta Özel Ödülü’nün sahibi Bir Tatlı Kaşığı Çamur (NUSHU TİYATRO) oldu.

Sigorta sektörünün öncü firmaları arasında yer alan HDI Sigorta spordan sanata, bilimden kamusal faydaya kadar geniş perspektifteki sponsorluklarıyla Türkiye’ye katkı sunmaya devam ediyor. Sanata ve sanatçıya verdiği değeri ter fırsatta ortaya koyan HDI Sigorta, 2016 yılından beri Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri’nin sponsorluğunu üstleniyor. Bu yıl 25.’si gerçekleştirilen Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri töreninde, tiyatro sanatçısı, tiyatro eleştirmeni, akademisyenlerden oluşturulan seçici kurul üyeleri tarafından belirlenen HDI Sigorta Özel Ödülü'nün kazananı Bir Tatlı Kaşığı Çamur oldu. Ödül töreninde konuşan HDI Sigorta Genel Müdürü Firuzan İşcan, “Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri kapsamında Sadri Alışık Kültür Merkezi sponsorluğumuza istinaden HDI Sigorta Özel Ödülü’nü takdim ediyoruz. Elif Candan’ın toplumsal cinsiyet üzerine yürüttüğü akademik araştırmalar sonucunda kaleme aldığı ve Pınar Akkuzu’nun yönetmenliğini üstlendiği Bir Tatlı Kaşığı Çamur oyununda tüm kadınların ortak hikayesi büyüleyici bir performans ile sergileniyor. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi..

“Sanatın ve sanatçının yanındayız”

Sanata ve sanatçıya verdikleri değeri her zaman sürdüreceklerinin altını çizen HDI Sigorta Genel Müdürü Firuzan İşcan, “HDI Sigorta olarak spordan sanata, bilimden kamusal faydaya geniş perspektifte ele aldığımız sponsorluklarımızla ülkemizin gelişimine katkı sunmaya gayret ediyoruz. Bir değer üretmenin ve onu yarınlara taşımanın ne kadar kıymetli ve anlamlı olduğunun farkındayız. 2016 yılından bu zamana devam eden Sadri Alışık Kültür Merkezi ile iş birliğimizden gurur duyuyoruz. Özellikle Sadri Alışık gibi topluma mal olmuş bir ismin her nesil tarafından bilinmesi kadar, ülkemizde üretilen kıymetli eserlerin de ödüllendirilmesinin mühim olduğunu düşünüyoruz.” dedi.