TR / EN
Basında HDI

HDI Sigorta / Mayıs 2024

HDI Sigorta Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası’nda şampiyon Konyaaltı Belediyespor oldu

HDI Sigorta Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası’nda 2023 – 2024 sezonu şampiyonu, mücadele dolu geçen final karşılaşmasında rakibi Armada Praxis Yalıkavak’ı 30-21’lik bir skorla mağlup eden Konyaaltı Belediyespor oldu.

Türk sporu ve sporcusuna yaptığı yatırımlar ile adından sık sık söz ettiren HDI Sigorta’nın isim sponsorluğunu üstlendiği HDI Sigorta Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası’nda şampiyon belli oldu. Ankara’da oynanan dörtlü finalde Konyaaltı Belediyespor şampiyonluk kupasına uzanan takım oldu. 4-5 Mayıs tarihleri arasında THF Prof. Dr. Yaşar Sevim Hentbol Salonu’nun ev sahipliği yaptığı karşılaşmalarda Armada Praxis Yalıkavak ile İzmir Büyükşehir Belediyespor karşılaşmasının kazananı Armada Praxis Yalıkavak, Konyaaltı Belediyespor ile Kastamonu Belediyespor mücadelesinin kazananı Konyaaltı Belediyespor, 5 Mayıs günü final müsabakasında karşı karşıya geldi. Kıyasıya bir mücadeleye sahne olan maçta rakibini 30-21 gibi bir skorla geçen Konyaaltı Belediyespor şampiyonluk kupasının da sahibi oldu.

Kıyasıya mücadele, yüksek seyir zevki

Dörtlü final karşılaşmalarının kıyasıya mücadele ve yüksek seyir zevki ile geçtiğini belirten HDI Sigorta Genel Müdürü Firuzan İşcan, Olağanüstü performansları ile HDI Sigorta Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası’nda sahada olan tüm takımlarımıza teşekkür ediyoruz. Heyecan dolu maçlarda mücadele eden sporcularımızın enerjisini ve azmini canlı izleyebilmek, bizim için büyük bir keyif. Finale adını yazdıran Armada Praxis Yalıkavak’ı tebrik ediyor; kupanın sahibi, namağlup şampiyon Konyaaltı Belediyespor’u yürekten kutluyorum.” dedi.

Karşılaşma sonrası düzenlenen törende şampiyon Konyaaltı Belediyespor oyuncularına kupa ve madalyalarını Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç ile birlikte HDI Sigorta Genel Müdürü Firuzan İşcan takdim etti. Finalin en değerli oyuncusu Konyaaltı Belediyespor kalecisi Sevilay İmamoğlu Öcal ödülünü HDI Sigorta Genel Müdürü Firuzan İşcan’ın elinden aldı.