HDI SİGORTA 1903'ten beri daima yanınızda

Hak Sahiplerince Aranmayan Paralar

Hak Sahiplerince Aranmayan Paralar

Zaman aşımına uğramış tutarların 15.06.2020 tarihine kadar tahsil edilmemesi durumunda belirtilen tutarlar Güvence Hesabı’na veya özel kanun hükümleri dâhilinde sigorta faaliyetinde bulunan kuruluşlara aktarılacaktır.

08.10.2013 tarihli ve 28789 sayılı Resmi Gazete’de Özel Hukuk Hükümlerine Tabi Sigortalar Kapsamında Hak Sahiplerince Aranmayan Paralar Hakkında Yönetmelik’ yayınlanmıştır. Yönetmelik kapsamına giren hak sahiplerince aranmayan ve zamanaşımına uğramış paralar hakkında aşağıdaki alanları doldurarak sorgulama yapabilirsiniz.

Sorgulama neticesinde Yönetmelik kapsamına giren bir alacağınız varsa, alacağınızı 15.06.2020 tarihine kadar şirketimizden talep edebilirsiniz.

15.06.2020 tarihine kadar hak sahiplerinden şirketimize talep ulaşmadığı takdirde artık hak sahiplerine ödeme yapılmayacak ve yönetmelik kapsamına giren bu paralar Güvence Hesabına veya özel kanun hükümleri dâhilinde sigorta faaliyetinde bulunan kuruluşlara aktarılacaktır.

Konuyla ilgili detaylı bilgi için 0850 222 8 434  no’lu  Çağrı Merkezimizi arayabilirsiniz yada https://www.guvencehesabi.org.tr/source/HsapYonetmelik.html bilgi edinebilirsiniz.

Önemle dikkatlerinize sunulur.

HDI SİGORTA – Daima Yanınızda
TC Kimlik / Vergi No ile Sorgula
Ad - Soyad / Doğum Tarihi ile Sorgula
HDI Hakkında
Sponsorluklar