TR / EN
Yönetim
Yönetim

Yaygın ve Etkin Sigortacılık Hizmeti

HDI Sigorta, Genel Müdürlük ve 13 Bölge Müdürlüğü olmak üzere, 3.000 den fazla satış kanalı ile yaygın ve etkin sigortacılık hizmeti sunuyor.

Yönetim Kurulu

Dr. Wilm Langenbach - Yönetim Kurulu Başkanı

Firuzan İşcan - Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Oliver Willi Schmid - Yönetim Kurulu Üyesi

Christian Sebastian Müller - Yönetim Kurulu Üyesi

F. Burcu Çakıcı - Yönetim Kurulu Üyesi

Yönetim Kadrosu

Firuzan İşcan
HDI Sigorta Genel Müdür

1974 yılında doğan Firuzan İşcan, Galatasaray Lisesi’nden sonra 1997 yılında Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuş, 1999 yılında Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği yüksek lisans programını tamamlamıştır. Sigortacılık yaşamına 2001 yılında Allianz Sigorta’da başlayan İşcan, sırasıyla Bölge Müdürlüğü, Satış Grup Müdürlüğü, Pazarlama Başkanlığı, Müşteri İlişkileri Başkanlığı pozisyonlarında bulunmuştur. Yaklaşık 2 yıl Allianz Almanya’da Uluslararası Müşteri ve Dağıtım Kanalları Deneyimi Başkanlığı’nı üstlenmiş, ardından Allianz Partners Türkiye Genel Müdürü olarak atanmıştır. Mayıs 2018 ile Ağustos 2023 tarihleri arasında Axa Sigorta’da Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenen İşcan, 16 Ağustos 2023 tarihinden itibaren HDI Sigorta’nın Genel Müdürü olarak atanmıştır.

Halil Bay
HDI Sigorta Genel Müdür Yardımcısı - Satış

1980 yılında doğan Halil Bay, 2004 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi Aktüerya Bölümü’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. Sigortacılık kariyerine 2004 yılında Aksigorta’da satış temsilcisi olarak başlamış, 2009 yılında da Allianz Sigorta’da oto bayi satış kanalının kuruluşunda görev almıştır. Sonrasında Liberty Sigorta’da sırası ile Bölge Müdür Yardımcısı, Bölge Müdürü rollerini üstlenmiş olup aynı şirkette son 5 yılda da Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almıştır. Liberty Sigorta’nın, HDI Sigorta’ya satış sürecinde aktif olarak görev almış, sonrasında da Ray Sigorta’da 2019-2022 yılları arasında İstanbul Avrupa Kıdemli Bölge Müdürü olarak çalışmıştır. En son Axa Sigorta’da Kadıköy Bölge Koordinatörü sıfatı ile bölgenin tüm satış, teknik ve tahsilat fonksiyonlarını yönetmiş, 2023 Eylül ayı itibari ile de HDI Sigorta’da Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

Feriha Burcu Çakıcı
HDI Sigorta Genel Müdür Yardımcısı - Mali İşler

1980 yılında İstanbul’da doğan F. Burcu Çakıcı, Marmara Üniversitesi Aktüerya Bölümü 2003 yılı mezunudur.2003 yılında çalışma hayatına PricewaterhouseCoopers’ta başlayan ve şirketimizde 2010 yılından beri Muhasebe, Tahsilat, Fon Yönetimi, Bütçe ve Finansal Raporlama ve Rücu departmanlarının yöneticisi olarak görev yaptıktan sonra 2014 Yılı Ocak ayı itibariyle Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

Hakan Şatır
Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı

1977 yılında doğan Hakan Şatır, İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra Maltepe Üniversitesi’nde MBA ve Okan Üniversitesi’nde Satış ve Pazarlama Master programlarını tamamlamıştır. Kurumsal iş hayatına 1998 yılında Egebank’ta Sistem Mühendisi olarak başlamış ve ardından 21 yıldır Axa Sigorta’da Bilgi Teknolojileri alanında çeşitli sorumluluklar üstlenmiştir. IT Çözüm Mimarı, E-Ticaret ve İş Zekası Müdürlüğü, Dijital Çözümler Direktörlüğü ve son olarak Dijital Çözüm Geliştirme CDO unvanı ile genişletilmiş İcra Kurulu Üyeliğinde bulunmuştur. 2022 yılından bu yana HDI Sigorta’da Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır.”

Ayşe Can Okyay
Oto Teknik ve Aktüeryal Fiyatlandırma Genel Müdür Yardımcısı

1982 doğumlu Ayşe Can Okyay, İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi’nde Aktüerya Bilimi Yüksek Lisans programını tamamlamıştır. Kurumsal iş hayatına, 2006 yılında Allianz Sigorta’da Motor Ürün ve Fiyatlandırma Yöneticisi olarak başlamış, ardından 2018 yılında Motor Verileri, Üst Düzey Analitik, Aktüerya ve Portföy Yönetimi Bölüm Direktörü olarak çalışmasına devam etmiştir. Son olarak, 2021 yılında Willis Towers Watson’da P&C Satış ve Uygulama Lideri olarak görev almıştır. 2022 yılı Aralık ayı itibarıyla, HDI Sigorta’da Oto Teknik ve Aktüeryal Fiyatlandırma Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır.

Necmettin Gündoğdu
HDI Sigorta Genel Müdür Yardımcısı - Hasar ve Müşteri İlişkileri

1973 yılında İstanbul’da doğan Necmettin Gündoğdu, 2013 yılında Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olmuştur. 1997 yılında İhlas Sigorta’da çalışma hayatına başlayıp, 2015 yılından bu yana Oto ve Oto Dışı Hasarlar Müdürü, Hasar ve Müşteri İlişkileri Grup Müdürü olarak farklı pozisyonlarda görev almıştır. 2022 yılı itibariyle Hasar ve Müşteri İlişkileri Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.