en
HDI SİGORTA 1903'ten beri daima yanınızda
HDI Hakkında

HDI Sigorta, Genel Müdürlük ve 13 Bölge Müdürlüğü olmak üzere, 2000’e yakın acentesi ile yaygın ve etkin sigortacılık hizmeti sunuyor.

Yönetim Kurulu

Sven Andre Paul Fokkema Yönetim Kurulu Başkanı
Ahmet Ceyhan Hancıoğlu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Oliver Willi Schmid Yönetim Kurulu Üyesi
Christian Sebastian Müller Yönetim Kurulu Üyesi
F. Burcu Çakıcı Yönetim Kurulu Üyesi

CEYHAN HANCIOĞLU

HDI Sigorta Genel Müdür

Ceyhan HANCIOĞLU, 1967 yılında İstanbul’da doğdu. 1984 yılında Saint Michel Fransız Lisesi’nden, 1988 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Sigortacılık yaşamına 1990 yılında başlayan Hancıoğlu, HDI Sigorta A.Ş. Genel Müdürlüğüne getirildi.

TEVFİK SOMER

HDI Sigorta Genel Müdür Yardımcısı
Satış Pazarlama

1965 İzmir doğumlu Tevfik Somer, 1983 yılında İzmir Özel Türk Kolejinden sonra Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat fakültesine devam etti.1990 yılında ise Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun oldu. 1992 yılında sektöre merhaba diyen Somer, Aralık ayı 2012 tarihinden itibaren ise HDI Sigorta’nın Satış Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine başladı.

FERİHA BURCU ÇAKICI

HDI Sigorta Genel Müdür Yardımcısı
Mali İşler

1980 yılında İstanbul’da doğan F. Burcu Çakıcı, Marmara Üniversitesi Aktüerya Bölümü 2003 yılı mezunudur.2003 yılında çalışma hayatına PricewaterhouseCoopers’ta başlayan ve şirketimizde 2010 yılından beri Muhasebe, Tahsilat, Fon Yönetimi, Bütçe ve Finansal Raporlama ve Rücu departmanlarının yöneticisi olarak görev yaptıktan sonra 2014 Yılı Ocak ayı itibariyle Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

UFUK UL

HDI Sigorta Genel Müdür Yardımcısı
Teknik(Oto)

1964 yılında İstanbulda doğan Ufuk UL, 1986 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdikten sonra, Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünde Master yaptı.
İngilizce Tercüman asteğmen olarak yaptığı askerlik görevini tamamladıktan sonra 1994 yılında Emek Sigorta da Ar-Ge istatistik bölümünü kurdu.
1999 -2000 yıllarında Ar-Ge İstatistik, Tarife ve Stratejiler müdürü olarak Kapital Sigortada görev yaptı.
Daha sonraki 9 yıl boyunca Aviva sigortada  Teknik Grup başkanlığı ve Büyük Anadolu Projesi koordinatörlüğü görevlerini beraberce devam ettirdi.
2012 yılında katıldığı HDI Sigorta ailesinde Ocak 2014 itibariyle Oto Sigortalarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına getirildi. Ufuk Ul iyi derecede ingilizce bilmektedir.

Nihal ASKER

HDI Sigorta Genel Müdür Yardımcısı
Hasar, Hukuk, Müşteri İlişkileri

1971 İstanbul doğumlu Nihal Asker, 1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi Matematik bölümünden mezun olduktan sonra, 2001 yılında Yeditepe Üniversitesi’nde Master yapmıştır. Çalışma hayatına 1993 yılında Aksigorta’da başlamış olup, uzun yıllar Sigorta Teknik departmanlarında deneyimi bulunmaktadır. Son olarak Liberty Sigorta’da, sırasıyla Hasar Projeler ve Süreç Müdürlüğü, Hasar Direktörlüğü, Hasar ve Operasyon Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlük görevlerini yürüten Asker Kasım 2018 tarihi itibariyle HDI Sigorta Hasar, Hukuk ve Müşteri İlişkilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaya başlamıştır.

Yaşar FISTIKÇI

HDI Sigorta Genel Müdür Yardımcısı
Oto Dışı Teknik ve Reasürans

1980 yılında Gaziantep’te doğan Yaşar Fıstıkçı, 2003 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olmuştur. Çalışma hayatına 2003 yılında Eureko Sigorta’da başlamış olup, 2007 – 2009 yılları arasında Güneş Sigorta’da Yangın ve Kaza’dan sorumlu olarak görev almıştır. Liberty Sigorta’daki sırasıyla Oto Dışı Ticari Teknik Müdürlüğü, Oto Dışı Ticari Teknik ve Reasürans Direktörlüğü, Teknik ve Reasürans Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinden sonra Kasım 2018 tarihi itibariyle HDI Sigorta Oto Dışı Teknik ve Reasüranstan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine başlamıştır.