TR / EN
Erişilebilirlik
Erişilebilirlik

Erişilebilirlik

HDI Sigorta olarak erişim sorunu yaşayan bireyler için bu web sitesine ve platformumuza eşit erişimi sağlama konusunda çalışmalar yapıyoruz. Erişilebilirlik ile ilgili çalışmalarımız devam etmektedir.

Dijital erişilebilirlik standartları

Yayınlanan Web içeriklerinin güncel sürüme uygun Web İçeriği Erişilebilirlik Kılavuzu (WCAG) başarı kriterlerini karşılamayı amaçlıyoruz. Yayınlanan her sayfanın her birey için erişilebilir olmasını hedefliyoruz.

Öneriler

Web sitemizdeki deneyiminizi daha iyi hale getirmek için aşağıda önerilerimizi paylaşıyoruz:

Metni büyütme: Tarayıcı yazı tipi ayarlarınızı kullanarak metin boyutunu özelleştirebilirsiniz. Kullandığınız tarayıcınız için talimatları bulmak için aşağıdaki bağlantıları kullanın.

Desteklediğimiz tarayıcılar

  • Google Chrome (son 10 sürüm)
  • Firefox (son 10 sürüm)
  • Safari (sürüm 11+)
  • Microsoft Edge (son 3 sürüm)

Metin boyutunu artırmak için yakınlaştırma

Geçerli tarayıcınızda sitemizi incelerken yazı tipi boyutunu artırmak için yakınlaştırma yapabilirsiniz. Yakınlaştırma ayarları genellikle pencere veya sekme özgüdür ve yenilerseniz veya başka bir pencere açarsanız kaybolabilir.

Yakınlaştırmak için:

Windows'ta: Yakınlaştırmak için CTRL ve + tuşlarına basın, uzaklaştırmak için CTRL ve - tuşlarına basın.

MacOS'ta: Yakınlaştırmak için CMD ve + tuşlarına basın, uzaklaştırmak için CMD ve - tuşlarına basın.

Mobil Cihazlarda Erişilebilirlik

Hem iPhone hem de Android için ayarları güncelleyerek erişilebilirliğinizi iyileştirebilirsiniz. Aşağıdaki yöntemlerle cihazınızla ilgili erişilebilirlik ayarlarını güncelleyebilirsiniz:

Erişilebilirlikte BlindLook ile EyeBrand Olarak Herkes için En İyi Deneyimi Sunuyoruz

HDI Sigorta olarak her bireyin en iyi şartlarda bize erişebilmesi için BlindLook ile iş birliği başlattık. Bu iş birliği ile engelli bireylerin bize ve dijital platformlarımıza en kolay şekilde erişebilmesi için tüm teknolojik imkanları kullanıyoruz. EyeBrand olan markamız, görme engelli tüketiciler için dijitalde onları göz ardı etmeyen bir dijital deneyim sunmayı amaçlıyor. BlindLook'un yapay zeka tabanlı teknolojilerini kullanarak, görme engellilere yönelik dijital deneyimini her geçen gün daha da iyileştirmeyi hedefliyoruz.

BlindLook uygulaması sayesinde %80 görme odaklı bir dünyada, görme engelli tüketiciler için %100 ses odaklı ve yapay zekaya dayanan bir sigortacılık deneyimi sunabiliyoruz. Sesli Simülasyon özelliği ile görme engellilerin "Nasıl yaparım?" sorularına özel olarak oluşturulan sesli yönlendirmeler içeriyor. Aynı zamanda bu proje üzerinden görme engelli kullanıcılarımızın geri bildirimlerini, önerilerini ve memnuniyetlerini takip edip buna uygun geliştirmeler yapıyoruz. Bir Eyebrand olarak engelli bireylerin kolay erişim sağladığı ve dâhil olduğu bir sigorta şirketi olarak sizlere en iyi deneyimi sunmakta kararlıyız. Tüm HDI Sigorta dijital yolculuğunu erişilebilir şekilde deneyimlemek için hemen iOS işletim sistemi kullanıyorsanız App Store, Android işletim sistemi kullanıyorsanız Google Play Store üzerinden BlindLook uygulamasını indirebilirsiniz.