TR / EN
Erişilebilirlik
Erişilebilirlik

Erişilebilirlik

HDI Sigorta olarak erişim sorunu yaşayan bireyler için bu web sitesine ve platformumuza eşit erişimi sağlama konusunda çalışmalar yapıyoruz. Erişilebilirlik ile ilgili çalışmalarımız devam etmektedir.

Dijital erişilebilirlik standartları

Yayınlanan Web içeriklerinin güncel sürüme uygun Web İçeriği Erişilebilirlik Kılavuzu (WCAG) başarı kriterlerini karşılamayı amaçlıyoruz. Yayınlanan her sayfanın her birey için erişilebilir olmasını hedefliyoruz.

Öneriler

Web sitemizdeki deneyiminizi daha iyi hale getirmek için aşağıda önerilerimizi paylaşıyoruz:

Metni büyütme: Tarayıcı yazı tipi ayarlarınızı kullanarak metin boyutunu özelleştirebilirsiniz. Kullandığınız tarayıcınız için talimatları bulmak için aşağıdaki bağlantıları kullanın.

Desteklediğimiz tarayıcılar

  • Google Chrome (son 10 sürüm)
  • Firefox (son 10 sürüm)
  • Safari (sürüm 11+)
  • Microsoft Edge (son 3 sürüm)

Metin boyutunu artırmak için yakınlaştırma

Geçerli tarayıcınızda sitemizi incelerken yazı tipi boyutunu artırmak için yakınlaştırma yapabilirsiniz. Yakınlaştırma ayarları genellikle pencere veya sekme özgüdür ve yenilerseniz veya başka bir pencere açarsanız kaybolabilir.

Yakınlaştırmak için:

Windows'ta: Yakınlaştırmak için CTRL ve + tuşlarına basın, uzaklaştırmak için CTRL ve - tuşlarına basın.

MacOS'ta: Yakınlaştırmak için CMD ve + tuşlarına basın, uzaklaştırmak için CMD ve - tuşlarına basın.

Mobil Cihazlarda Erişilebilirlik

Hem iPhone hem de Android için ayarları güncelleyerek erişilebilirliğinizi iyileştirebilirsiniz. Aşağıdaki yöntemlerle cihazınızla ilgili erişilebilirlik ayarlarını güncelleyebilirsiniz: